Angrešt

Plody jsou velmi dobré na přípravu syrové stravy a jsou vhodným letním doplňkem potravy. Zlepšují peristaltiku střev a upravují stolici. Pomáhají vylučovat těžké kovy a zplodiny metabolizmu z těla. Angrešt pro svůj vysoký obsah draslíku a nízký obsah sodíku je vhodný při nemocích oběhového systému a ledvin. Pro nízký obsah bílkovin, tuků a sacharidů se angrešt doporučuje při různých hubnoucích dietách. Je pochopitelné, že každý si musí vyzkoušet, co mu lépe vyhovuje, zda syrový nebo zavařovaný angrešt. Zavařovaný angrešt je lehce stravitelný a je vhodný při zánětlivých onemocněních břicha. Pro svůj vysoký obsah karotenu se účastní na oxidačních a obnovovacích procesech, podporuje růst a normální činnost sliznice a kůže. Pomáhá při tvorbě vitaminu A, který je důležitý pro správnou funkci očí, zvyšuje odolnost proti nemocím.

Kyselina pantothenová v angreštu je součástí koenzymu A a je důležitá při látkové přeměně. Zároveň je výborná pro zdravou kůži, vlasy a sliznici. Pro svůj dobrý obsah biotinu, který se označuje jako vitamin H, má výborný vliv při biosyntéze mastných kyselin. Jeho nedostatek zpomaluje růst dětí a jejich vývoj. Projevuje se to na kůži, která je šupinkovitá a šedivá. Fosfor a síra obsažené v angreštu napomáhá k lepší tvorbě kostí a zubní skloviny. Je součástí fosfolipidů a je tedy důležitý pro energetický metabolizmus. Bílkoviny obsahující fosfor jsou základní látkou při dělení buněk a při přenosu dědičných informací.

Kdy naposledy jste jedli angrešt? Připravujme si ovocný salát s angreštem, přidávejme ho do jogurtů, pudinků a jezme ho i samostatně.  

Obsažené látky ve 100g:

Bílkoviny: 0,8g 

Tuky: 0,2g 

Cukry: 9,7g 

Vláknina: 1,4g 

Prvky: Ca, Cu

Důležitý prvek: biotin 

Autor: Lubomír Škrabák

Zdroj: Listy celiaků

tn_obrazek_63.jpg


RSSRSS

AKCE a novinky

Věděli jste, že ..

Můžete využít služeb naší poradny. Na jakýkoli dotaz týkající se vhodné stravy a spojených možných potíží se zdravím Vám odpoví náš tým specialistů. 

Divize Pharma

Divize Pharma

Vytvoříme individuální nabídku plastových obalů, přímo na míru Vašeho výrobku se zaměřením na cílový trh a Váš úspěch© 2023, LS ZETIS – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing