Černá ředkev

Obsahuje fytocidní látky, léčivou silici, draslík, síru, jód, skupinu vitamínu B a kyselinu listovou. Fytocidní látky a silice pomáhají likvidovat viry a bakterie. Je vhodná při nachlazení, infekčních nemocích a onemocnění horních cest dýchacích. Pomáhá k rozpuštění hlenů a při jejich vylučování. Nejvhodnější způsob při využití je nakrájet ředkve na tenké plátky, polít medem a nechat 20 hodin louhovat v chladničce. Ředkev pustí šťávu, kterou potom podáváme 3x denně po jídle.

Ředkvičky obecně podporují chuť k jídlu a zlepšují trávení. Ovlivňují látkovou přeměnu, jsou prospěšné pro žlučník a užívají se také na rozpuštění žlučových kamenů. Jsou zároveň močopudné a zvláště stimulují činnost tlustého a tenkého střeva a jater. Jíme je jenom syrové.

Autor: Lubomír Škrabák 

Zdroj: Listy celiaků

tn_obrazek_73.jpg


RSSRSS

AKCE a novinky

Věděli jste, že ..

Můžete využít služeb naší poradny. Na jakýkoli dotaz týkající se vhodné stravy a spojených možných potíží se zdravím Vám odpoví náš tým specialistů. 

Divize Pharma

Divize Pharma

Vytvoříme individuální nabídku plastových obalů, přímo na míru Vašeho výrobku se zaměřením na cílový trh a Váš úspěch© 2023, LS ZETIS – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing