Černý bez

Už naši předkové říkali, před bezem klekni. Je to jedna z rostlin, která má vysoký obsah rutinu, cholinu, sambunigrinu, účinné látky, které jsou blízké hemeroidům, antokyanová barviva a vlákninu. Můžeme ji využít při snižování vysokých teplot, urychluje látkovou přeměnu. Bez černý podporuje pocení, což je důležité při infekcích a nemocích, při kterých je potřeba se důkladně vypotit. Vysoký obsah flavonoidů, jako je citrin, rutin, cholin a sambunigrin, má výborný vliv na pružnost cév. Pomáhá léčit praskání cév (můžeme si všimnout, že praskání začíná pod kotníky), hemeroidy a křečové žíly, navíc podporuje vylučování vody z těla a ledvin, proto je vhodný při nemocích srdce, ledvin, zánětech ledvin a jater. Pro svůj vysoký obsah rostlinného inulinu (cukr) je vhodný pro diabetiky. Vývar z květů můžeme doporučit na koupele noh, při revmatizmu a dně.

Výborně se osvědčil vývar z listů a květů na vředy, různé ekzémy a zánětlivá ložiska. Plody bezu černého se užívají při neurologických těžkostech, při zánětech trojklanného nervu, migrénách, bolestech periferního nervstva, zad a ischiatických bolestech. Příroda léčí. Častou konzumací bezu černého můžeme jednoduše a krásně pomoci našemu organizmu.

Pro preventivní, ale i léčebné používání se výborně hodí výrobek ze sortimentu firmy LS-ZETIS – bylinný karamel z bezu černého – a to obzvlášť pro ty, kteří jsou alergičtí na včelí med.

Autor: Lubomír Škrabák

Zdroj: Listy celiaků

tn_obrazek_65.jpg

tn_obrazek_64.jpg


RSSRSS

AKCE a novinky

Věděli jste, že ..

Můžete využít služeb naší poradny. Na jakýkoli dotaz týkající se vhodné stravy a spojených možných potíží se zdravím Vám odpoví náš tým specialistů. 

Divize Pharma

Divize Pharma

Vytvoříme individuální nabídku plastových obalů, přímo na míru Vašeho výrobku se zaměřením na cílový trh a Váš úspěch© 2023, LS ZETIS – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing