Česnek

 Česnek k nám byl dovezen z Orientu. Už tam se používal jako antibiotikum. Pro svoje vysoké hladiny hormonů, vitamínů, minerálních látek a silic má širší rozsah při léčbě různých bakteriálních onemocněních. Dokonce při ničení streptokoků a stafylokoků. Je to tím, že se látka alin štěpí na protibakteriálně účinný alicin. Česnek obsahuje velké množství inzulinových látek a je vhodný i při diabetu. Na druhé straně česnek obsahuje vysoké množství jódu a je nebezpečný při některých kožních alergiích a při alergii na jód.  Obsahuje kyselinu křemičitou, sacharidy a mikroprvky, které jsou výborné při léčbě i prevenci aterosklerózy a my víme, že se jedná o usazování tukových částeček v tepnách a jejich ztrátě pružnosti tzv. kornatění tepen. Znamená to, že česnek zlepšuje stav tepen v mozku a jeho prokrvení tím, že se zlepší proces myšlení, pamatování a pomáhá při bolestech hlavy a závratích. Česnek mimo jiné upravuje tlak, podporuje vylučování škodlivých látek z těla, stimuluje činnost trávení organismu, zvláště žaludku a střev. Upravuje mikroflóru tlustého střeva a působí proti cizopasníkům, nadýmání a křečím. Pomáhá rozpouštět písek v močových cestách a ledvinové kameny. Bylo prokázáno, že má výborné účinky při astmatu, TBC a při infekčních nemocech horních cest dýchacích. 

Na závěr musíme říci, že pomáhá jako antibiotikum při zánětlivých procesech, likviduje bakteriální buňky a nedovolí jim růst. 

Autor: Lubomír Škrabák

Zdroj: Listy celiaků

tn_obrazek_59.jpg


RSSRSS

AKCE a novinky

Věděli jste, že ..

Můžete využít služeb naší poradny. Na jakýkoli dotaz týkající se vhodné stravy a spojených možných potíží se zdravím Vám odpoví náš tým specialistů. 

Divize Pharma

Divize Pharma

Vytvoříme individuální nabídku plastových obalů, přímo na míru Vašeho výrobku se zaměřením na cílový trh a Váš úspěch



© 2023, LS ZETIS – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing