Jablko

Řekneme obyčejné jablko, ale je málo plodů, které ho předčí v jeho komplexním působení na organizmus. Už dávno je symbolem veselé mladosti a svěží přirozené krásy.

Denní konzumací jablek můžeme snížit koncentraci celkového cholesterolu a mírně se zvýší HDL cholesterol, důležitý pro srdeční činnost.

Jablíčka obsahují mnoho trávicích enzymů, které pomáhají k lepšímu rozkladu bílkovin, dále látek podobných inzulínu, které šetří pankreas, stabilizují střevní mikroflóru. Jsou tedy vhodné pro diabetiky, při onemocnění ledvin, sleziny, močovodů, při onemocněních jater, žlučníku, včetně žlučového písku a kamene a při žloutenkách. Konzumace jablek zlepšuje krvetvorbu, snižuje vysoký krevní tlak. Poměrně vysoký obsah draslíku z jablíčka je velmi vhodný pro srdce a to jak přímo, tak i tím, že podporuje odvodnění přebytečné vody z organizmu a srdce je méně namáháno. Cenné služby nám předá při nachlazení, kašli, krčním onemocnění a horká nevařená jablečná šťáva spolu s citrónem rozpouští hleny při onemocnění sliznic. Jablečná semena působí preventivně proti nádorovým onemocněním a snižují LDL cholesterol. Jablíčka snižují teploty a výborně dezinfikují ústní dutinu. V neposlední řadě bylo prokázáno, že i vůně jablíček má léčebné účinky. Tyto aromatické látky, které se konzumací dostávají do organizmu zároveň přecházejí do kůže a vlasů. To tedy znamená, že pravidelná konzumace jablek způsobuje, že kůže a vlasy jemně voní. Jablíčka jsou nesmírně léčivá při nemocích trávicích a zvláště u celiaků jsou vhodná pro čištění střev, jater a žaludku.

Obsažené látky ve 100g:

Bílkoviny: 0,3g

Tuky: 0,4g

Cukry: 13g

Vláknina: 1g 

Prvky: K, Na, Mn

Důležité prvky: Ca, Zn, S

Autor: Lubomír Škrabák 

Zdroj: Listy celiaků

tn_obrazek_81.jpg


RSSRSS

AKCE a novinky

Věděli jste, že ..

Můžete využít služeb naší poradny. Na jakýkoli dotaz týkající se vhodné stravy a spojených možných potíží se zdravím Vám odpoví náš tým specialistů. 

Divize Pharma

Divize Pharma

Vytvoříme individuální nabídku plastových obalů, přímo na míru Vašeho výrobku se zaměřením na cílový trh a Váš úspěch© 2023, LS ZETIS – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing