Pomeranče

 Pomeranče jsou subtropickou plodinou, která nám přes zimu může poskytovat velké množství vitaminů, minerálů, flavonoidů a organických kyselin. Jsou vhodné pro osoby s nemocemi ledvin, dnou a revmatismem. Účinné jsou při infekcích a onemocněních s teplotami.

Kyselina pantotenová (B3) je součástí koenzymu a je důležitá pro zdravou kůži, vlasy a sliznici. Spolu s kyselinou listovou je nevyhnutelná pro správný průběh krvetvorby, kdy nedostatek kyseliny listové způsobuje chudokrevnost a částečně i zhoršuje tvorbu bílých krvinek a krevních destiček. Často je potom postižena sliznice úst, jazyku a tenkého střeva.

Pomeranče obsahují navíc biotin H, který je důležitý při biosyntéze mastných kyselin a jeho nedostatek brzdí růst dětí, projevuje se šednutím kůže, úbytkem tukových rezerv, únavou a sníženou odolností proti nemocím. Pro svůj vysoký obsah bioflavonoidů je důležitý při omezování vzniku nádorových onemocnění, hemeroidů, varixů a podlitin. 

Obsažené látky ve 100g: 

Bílkoviny: 1g

Tuky: 0,2g

Cukry: 12,2g

Vláknina: 0,5g

Prvky: B, Ca

Důležitý prvek: Mg

Autor: Lubomír Škrabák 

Zdroj: Listy celiaků

tn_obrazek_88.jpg


RSSRSS

AKCE a novinky

Věděli jste, že ..

Můžete využít služeb naší poradny. Na jakýkoli dotaz týkající se vhodné stravy a spojených možných potíží se zdravím Vám odpoví náš tým specialistů. 

Divize Pharma

Divize Pharma

Vytvoříme individuální nabídku plastových obalů, přímo na míru Vašeho výrobku se zaměřením na cílový trh a Váš úspěch© 2023, LS ZETIS – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing