Pycnogenol - alergie

 Pycnogenol – Účinky na alergie

Všechny objevy mnoha účinků Pycnogenolu při snižování rizika smrtelných chorob jako rakovina a onemocnění srdce pocházejí z poměrně nedávné doby, když vědci zkoumali jeho antioxidační funkce. Přesto se však celá desetiletí před objevením antioxidačních účinků Pycnogenol úspěšně používal, zvlášť v Evropě, na sennou rýmu a další alergie. Rovněž celá desetiletí se vědělo, že Pycnogenol účinkuje proti zánětům z důvodů, které až do nedávné doby nebyly jasné.

Dotaz:

Co je to alergie?

Odpověď:

Alergie je přehnaná reakce organizmu, který přijde do styku s neškodnou látkou, kterou však vnímá jako škodlivou. Látky, jež takové reakce vyvolávají, se jmenují alergeny. Když přehnaně vnímavý jedinec přijde do styku s alergenem, jeho organizmus začne vylučovat histamin, aby se pokusil alergen přemoci. Uvolnění histaminu spustí příznaky běžné pro alergie – zánět, kýchání, plný nos a svědění v očích.

Dotaz:

Jak od těchto symptomů Pycnogenol ulevuje?

Odpověď:

Zdá se, že ve studiích in vitro bioflavonoidy blokují uvolňování histaminu. Profesor Sharma z fakulty farmakologie na Dublinské univerzitě prokázal, že Pycnogenol tlumí uvolňování histaminu ze zvláštních buněk organizmu (tzv. žírné buňky). Účinky zprostředkovaně vyvolává jiná vlastnost Pycnogenolu a tou je inaktivace volných radikálů. Tyto objevy byly prezentovány během zasedání britské farmakologické společnosti v červnu 2001 v Dublinu (Sharma, 2001).

Antihistaminy obvykle působí tak, že narušují připojení uvolněného histaminu k buňkám. Mnohem účinnější je v první řadě nedovolit, aby se histamin uvolnil, než se pokoušet již uvolněný histamin držet mimo receptory na cílových buňkách.

Zdá se, že bioflavonoidy rovněž zvyšují vstřebávání a opakované vstřebávání histaminu do tzv. skladovacích granulí, kde je bezpečně schovaný a nemůže působit žádné potíže.

Pycnogenol může účinně působit proti alergiím bez vedlejších účinků jako ospalost a suché sliznice.

Autor: Lubomír Škrabák 

Zdroj: Listy Celiaků 


RSSRSS

AKCE a novinky

Věděli jste, že ..

Můžete využít služeb naší poradny. Na jakýkoli dotaz týkající se vhodné stravy a spojených možných potíží se zdravím Vám odpoví náš tým specialistů. 

Divize Pharma

Divize Pharma

Vytvoříme individuální nabídku plastových obalů, přímo na míru Vašeho výrobku se zaměřením na cílový trh a Váš úspěch© 2023, LS ZETIS – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing