Salátová okurka

Salátová okurka se pěstuje na celém světě i ve skleníkách po celý rok. Tím, že okurka je zelenina, obsahuje i vysoké množství zásadotvorných látek. Je proto vhodná při onemocnění srdce a ledvin. Je výborná při odvodnění a vylučování vody z těla ven. Při časté konzumaci salátové okurky zabraňujeme vzniku ledvinových kamenů a současně tím pomáháme jejich rozpouštění a zlepšujeme činnost ledvin. Salátová okurka obsahuje kyselinu listovou, pantothenovou a další látky, které na sebe vážou kyselinu močovou a ureu, což znamená, že zabraňuje vzniku dny, revmatických onemocnění a v neposlední řadě i osteoporózy. Nesmíme zapomenout, že látky obsažené v salátové okurce, jako jsou sodík, draslík, vápník, hořčík, zinek, fosfor a síra utlumují bolesti hlavy, pomáhají při akné. Působí také proti tvořícím se virážkám na zádech, tváři a rukou. Zde bychom mohli připomenout přikládání okurek na tvář (okurková maska). Tzn., že okurky výrazně zlepšují stav kůže, zjemňují ji, zvláčňují a čistí. Víme, že velká část populace trpí zácpami a zapomínají, že v kombinaci salátové okurky s citronem, cibulí a kukuřičným olejem odstraní zácpu za krátkou dobu. Je pochopitelné, že to musíme kombinovat s luštěninami, jako je hrách, čočka a fazole.

Nakonec to nejzajímavější. Salátová okurka jako jedna z mála má vysoký obsah křemíku, a o křemíku víme, že zpomaluje vypadávání vlasů, pomáhá při snížení lámavosti nehtů a zlepšuje stav kůže. 

 

Autor: Lubomír Škrabák 

Zdroj: Listy celiaků 

tn_obrazek_91.jpg


RSSRSS

AKCE a novinky

Věděli jste, že ..

Můžete využít služeb naší poradny. Na jakýkoli dotaz týkající se vhodné stravy a spojených možných potíží se zdravím Vám odpoví náš tým specialistů. 

Divize Pharma

Divize Pharma

Vytvoříme individuální nabídku plastových obalů, přímo na míru Vašeho výrobku se zaměřením na cílový trh a Váš úspěch© 2023, LS ZETIS – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing