Syndrom snížené pozornosti

 Esenciální mastné kyseliny hrají důležitou roli ve správné funkci lidského mozku. Bohužel se potvrzuje, že průměrný člověk nekonzumuje dostatek "správných tuků". Esenciální aminokyseliny podporují proces učení, koncentraci a regulují chování. Jednou z nejvíce prozkoumaných esenciálních mastných kyselin rozhodujících pro syndrom snížené pozornosti je dokosahexanová kyselina (DHK).

Nedostatek dokazuje, že děti se syndromem snížené pozornosti mají v krvi podstatně nižší hladinu esenciálních mastných kyselin. U hyperaktivních dětí se projevovaly další příznaky nedostatku DHK, a to častým pomočováním, žízně, suché pokožky a vlasů. Navíc u těchto dětí byl zjištěn výskyt astmatu, ušních infekcí a dušnosti.

Nejdůležitějším zdrojem DHK je mateřské mléko. Kojené děti jsou duševně vyvinutější, než jejich protějšky bez kojení. Kojení je spojeno se zvýšením kognitivních schopností a vzděláváním u dětí. Je to pravděpodobně způsobeno tím, že toto zvýšené vnímání odráží účinky hladin polynenasycených mastných kyselin s dlouhými řetězci a zejména DHK na raný neurologický vývoj. Vědci z univerzity v Miláně zjistili, že u malých dětí, kterým je jako doplněk podávána DHK, se lépe rozvíjí mozek a vizuální ostrost než u dětí, které tento doplněk nedostávaly. Je zjištěno, že DHK snižuje agresivitu u dětí, které jsou vystaveny stresům (celiakie).

Udržováním optimální hladiny DHK pomáhá pacientům se syndromem snížené pozornosti a celiakie. V kombinaci s olejem pupalky a DHK dosáhneme zlepšení zdravotního stavu a snížíme nepříjemné příznaky.

Autor: Lubomír Škrabák 

Zdroj: Listy Celiaků 


RSSRSS

AKCE a novinky

Věděli jste, že ..

Můžete využít služeb naší poradny. Na jakýkoli dotaz týkající se vhodné stravy a spojených možných potíží se zdravím Vám odpoví náš tým specialistů. 

Divize Pharma

Divize Pharma

Vytvoříme individuální nabídku plastových obalů, přímo na míru Vašeho výrobku se zaměřením na cílový trh a Váš úspěch© 2023, LS ZETIS – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing